2010.07.02-04. – Ifjúsági, Junior és U23-as OB – Székesfehérvár

Július első hétvégéjén, Székesfehérváron rendezték meg az ifjúsági, junior és utánpótlás országos bajnokságot. A rekkenő hőségben a Békési DAC atlétái az egyesület történetének legjobb szereplését produkálták. Három arany, egy ezüst és öt bronzérmet nyertek rengeteg értékes helyezés mellett.

Hortobágyi János utolsó dobásával nyerte meg a juniorok gerelyhajítását. A hatodik sorozatban, az addig vezető Janit váci ellenfele megelőzte. János a verseny utolsó dobásával, 63.30 méterrel, visszavette az első helyet. Így ismét válogatott lett, már harmadszor képviseli hazánkat a címeres mezben.

Horváth Anikó tavaly szeptemberben versenyzett utoljára, azóta sérülések sorozata sújtotta, de a legfontosabb versenyre felépült és magabiztosan nyerte az utánpótlás korosztály magasugrását, 171 centiméterrel. Másnap még távolugrásban is döntőbe jutott, nyolcadik lett.

A legnagyobb meglepetés a női utánpótlás 4×100 méteres váltó győzelme volt. A Pankotai Dóra, Horváth Anikó, Hortobágyi Anikó és Szatmári Judit négyes hatalmas futással szerezte meg a győzelmet. A befutó Szatmári Judit öt méteres hátrányt hozott be a pécsi vetélytársán. Judit még szerzett egy hatodik helyet is hármasugrásban.

Hortobágyi Anikó teljesítménye előtt le a kalappal. Hét számban indult és ragyogóan szerepelt mindegyikben. A 4×100-as váltó győzelme mellett, egyéni csúccsal lett harmadik 100 méter gáton (15.13 mp) és súlylökésben (11.05 m) valamint a 4×400 –as váltó tagjaként (a váltó tagjai voltak még, Horváth Anikó, Zsilák Laura és Szatmári Judit). Anikó ötödik lett még hármasugrásban, 200 méteren és távolugrásban, ahol csak a fáradtság miatt csúszott le a dobogóról. Anikó versenyzése biztató a fő versenye, a szeptemberi hétpróba OB előtt.

Kiss Boglárka a juniorok 10 kilométeres gyaloglásában szerzett bronzérmet, legyőzve a nagy meleget is.

Ezüstérmet nyert a juniorok 400 méteres gátfutásában Perdi Zoltán. A békéscsabai színekben versenyző atlétánk egyéni csúccsal, 56.49 mp, mindössze 7 századdal maradt le az első helyről.

Felegyi Péter nagy futásokat mutatott be az utánpótlás korúak 100 méterén. A döntőbe a harmadik legjobb idővel jutott, de ott nem sikerült olyan jól a rajtja, így 11.07-tel az ötödik lett, 6 századdal maradt el a másodiktól. Péter a 4×100-as váltóval vigasztalódhatott, hiszen a Sós Péterrel, Szegedi Atillával és Bondár Gáborral felálló csapat, nagy versenyben, bronzérmes helyen ért a célba, két tizeddel lemaradva az aranyéremről. Felegyi Péter másnap hatodik lett 200 méteren.

Kitűnő futással, nagy egyéni csúccsal, 13.10 mp, jutott döntőbe az ifik között Darvasi Anett 100 méteren, ahol nyolcadik lett.

Tizedik helyet szerezte meg az ifik mezőnyében, gerelyhajításban Kiss Bálint és 2000 méter akadályon Pásztor László.