2010.04.25. – Fiatalkorúak Hosszútávú OB-ja – Békéscsaba

Április 25–én, Békéscsabán rendezték meg az idei 20 km-es és Fiatalkorúak Hosszútávú Gyalogló bajnokságát, gyönyörű napsütésben, már-már nyári időjárásban.

Az immár hagyományosan Csaba Center versenyközponttal megrendezett Tavaszi sportgála a gyaloglók főszereplése mellett alkalmat adott a futóknak is egy jó versenyre, a sakkozás szerelmeseinek egy szimultánra; és a különböző programok iránt érdeklődőknek a hasznos időtöltésre.

A Békési DAC atlétáit az országos bajnokságon Kiss Boglárka képviselte, remekül. Kitűnő gyaloglónk a 15 kilométeres junior versenyen ezüstérmet nyert, 1:35,14-es idővel. Ezzel idén már a második bajnoki ezüstjét szerezte.

Az utcai 6 kilométeres futáson is elindultak a békési atléták. Szilágyi István remek futással a hetedik /ideje: 22:51/, Pásztor László a kilencedik /25:11/, míg a nők versenyében Zsilák Laura /28:37/ a hetedik helyen végzett.