2016.04.23. – Magyarország 2016. évi 24 órás ultrafutó bajnoksága – Sárvár

Újabb sikereket értek el a Békési DAC ultrafutói. Sárváron rendezték meg Magyarország 2016. évi 24 órás ultrafutó bajnokságát. Ez az atlétikai szám egyre népszerűbb, nagy mezőny állt rajthoz. A délben kezdődő versenyen eleinte szinte forróság volt, míg éjszaka megjött a „tél”, 0 fok körüli hőmérséklettel, viharos széllel és esővel.

Versenyzőnk, Bakó Gábor fantasztikusan futott. 24 óra alatt 201 kilométert és 508 métert tett meg. Ezzel az abszolút kategóriában 7. lett, míg a 40 év felettiek korosztályát megnyerte. Másik versenyzők, dr. Bocskay Árpád, 14 óra után térdsérülés miatt feladta a küzdelmet. Így 101 kilométer és 30 méterrel az abszolút 40., míg korosztályában a 10. lett. A verseny nehézségére jellemző, hogy a mezőny kétharmada nem tudta végigfutni a 24 órát.