FőoldalEredmények2012. évi eredmények

2012. évi eredmények

2012.10.07 - Maraton Országos Bajnokság - Budapest

Ismét részt vettek a békési atléták a maratoni országos bajnokságon. A 27. Spar Budapest Maraton OB-n, 5 békési atléta teljesítette a távot.

A férfiak óriási mezőnyében, 39. helyen ért célba egyéni csúccsal Szilágyi István. A 12. helyezett csapat tagjai, Szilágyi István, Kiss Zoltán, Szegedi János és Ilyés Tamás.

A nőknél, a neki rövidtávon, 15. lett Gyebnár Éva.

Share
Bővebben...

2012.10.06-07 - Ügyességi és gátfutó csapatbajnokság - Budapest

Október elején a KSI pályán került megrendezésre az ügyességi csb. A Békési DAC atlétái sok értékes helyezéssel tértek haza.

A serdülő lányok 300 méteres gátfutásában álltak legközelebb az éremhez. A Nyeste Ágnes vezette csapat egy hajszállal maradt le a dobogóról. 80 méteres gátfutásban és magasugrásban ötödikek lettek a lányok, míg a junior fiúk gerelyhajításban a nyolcadikok lettek.

Share
Bővebben...

2012.09.29 - Serdülő válogatott viadal - Rijeka

Nyeste Ágnes, életében először, Rijekában húzhatta fel a címeres mezt. Az öt ország - Magyarország, Horvátország, Szlovénia, Csehország és Szlovákia - válogatottjának küzdelmében.

Ági a 300 méteres síkfutásban (43.11) vett részt, kitűnően, hiszen a magyar válogatott megnyerte a viadalt.

Share

2012.09.22-23 - Serdülő Országos Bajnokság - Tatabánya

Szeptember utolsó hétvégéjén, szép őszi időjárás közepette rendezték meg Tatabányán a serdülő országos bajnokságot. Minden számban az országos ranglista első 24 helyezettje vehetett részt a versenyen. A Békési DAC kilenc versenyzője szerezte meg a lehetőséget az indulásra.

Közülük kiemelkedett Nyeste Ágnes, aki a 1997-es születésűek között, fantasztikus futással 400 méteren ezüstérmet, míg 300 méteres gátfutásban bronzérmet szerzett.

Ezen kívül több pontszerző helyet értek el a békésiek. A 13 évesek között Nagy Réka magasugrásban nyolcadik lett. A 14 évesek között Veres Fanni magasugrásban tízedik és Gyöngyösi Terézia távolugrásban a tizenegyedik lett. A 15 évesek között Turbucz Tamás 400 méteren a tízedik, míg 200 méteren, a tizenkettedik helyen ért célba.

A verseny után az utánpótlás szövetségi kapitány örömhírt közölt Veres Zsolt edzővel, Nyeste Ágnes bekerült az U16-os válogatottba.